Ana sayfa Hakkımızda

Hakkımızda

4 milyon yıl önce evrimleşmeye başlayan insanlığın bilgi birikimi, sonraki nesillere bıraktığı en büyük miras olmuştur. Son birkaç yüzyıldır insanlığın ürettiği bilgi, bundan önce üretilmiş bilginin çok üzerindedir. Bu bilginin depolanması, paylaşılması ve yine bir sonraki nesle aktarılması gerekmektedir. Bu bilgi birikimi, sonraki nesillere aktarılıp, paylaşılarak Dünya’nın canlılar için daha güzel bir yer olmasını sağlamak için kullanılmalıdır.

Evrendeki maddeleri genel olarak ikiye ayırabiliriz.  Organik ve inorganik. İnorganik maddelerle jeoloji bilmi, organik maddelerle biyoloji bilimi ilgilenmektedir. Maddenin özelliklerini ve etkileşimlerini inceleyen bilim olan kimya ise her iki bilime destek sağlamak için kullanılan bir bilimdir. Platformumuzun ana bilmi olan biyokimya, biyoloji ve kimya bilimlerinin bir araya gelmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Biyokimya, biyolojik sistemlerdeki kimyasal olayları incelemekle ilgilenmektedir.

Biyokimya ve biyokimya ile ilişkili bütün bilimlerin ortak bir platformda buluşturma amacıyla platformumuz kurulmuştur. Bu platformda paylaştıkça değer kazanan bilgiye, bedava ve kolayca ulaşılması amaçlanmıştır. Temelden, en kompleks noktalara kadar bu bilimlerle ilgili bilginin sunulması bir diğer amacımızdır. Dileyen herkesin katkı koyabileceği ve bilgi edinebileceği platformumuzun bilgi üretimi ve paylaşımına katkı sağlaması ve bilim ışığının hiç sönmemesi dileğiyle…